Öğrenci Kulüpleri

ODTÜ GV Okulları
Danışmanlığında Kemerburgaz Bilim Okulu
Bize Ulaşın
Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimizin, ders başarısı ve not kaygısı duymadan, sadece ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda faaliyet alanlarını belirlemelerine fırsat tanımak amacıyla okulumuzda sosyal, kültürel ve sportif etkinlik programları yıllardır uygulanmaktadır.

Akıl Oyunları ve Zeka Kulübü

Akıl oyunları eğlenirken öğreten zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştıran, zeka gelişimine, yaratıcılığa ve akademik başarıya katkı sağlayan oyunlardır. Akıl oyunları kulübünde öğrencilerimiz birçok oyun ile hem eğlenmekte hem de sorun çözme, yaratıcılık gibi becerilerini geliştirmektedir.

Zeka oyunları kulübünde öğrencilerimiz, kağıt kalem oyunlarının yanı sıra el becerileri ve üç boyutlu algılarını ölçen ve geliştiren mekanik oyunları öğrenmektedirler. Kağıt-kalem oyunları ve mekanik oyunlarında strateji kurmayı içselleştirdikten sonra da öğrencilerimiz strateji oyunları öğrenmektedir.

Satranç Kulübü

Zeka ve konsantrasyonunuzu en keyifli şekilde geliştirmek ve bu süreçte arkadaşlarınızla heyecanlı maçlar yapmak ister misiniz? O zaman Satranç Kulübü tam size göre! Bu kulüpte satranç tekniklerini en temel seviyede öğrenip ustalık yolunda ilerleyene kadar geliştirebilir, dönem boyu yapacağımız satranç turnuvalarıyla usta birer satranç oyuncusu olabilirsiniz.

Görsel Sanatlar Kulübü

Resim alanına ilgi duyan, çalışmaları aktif bir şekilde sürdürebilen, bireysel ve grup sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerimizin oluşturduğu kulübümüzde, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini çizgilerle, renklerle, biçimlerle ifade ederek algısal yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca zihinsel yetilerini görsel biçimler yolu ile ifade etmeleri, kendilerini özgürce ortaya koyabilmeleri, iyi birer sanat izleyicisi olabilmeleri için gerekli bilinci kazandırmayı hedefliyoruz.

Spor ve Halk Oyunları Kulübü

Öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal yönden dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe sahip olmalarına, gelişimlerine, serbest zamanlarını değerlendirme alışkanlığı kazanmalarına, sosyalleşmelerine, kültürel ve yöresel değerlerimizi tanımalarına spor ve halk oyunları kulübü olarak yardımcı olacağız.

Müzik Kulübü

Müzik kulübünde, okul çalgılarını kullanarak temel nota ve teknik bilgileri öğrenirken, müzikli oyunlar eşliğinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalgıları aktif şekilde kullanarak çok sesli müzik yapabilme fırsatına sahip olacak, oluşturulan repertuarı dönem sonu konserinde dinleyicilerimiz ile paylaşacağız.

Tiyatro Kulübü

Tiyatro, ikinci yaşamadır. Tiyatro, duyguların okuludur. Tiyatro, ruh birliği yaratan bir sanattır. Tiyatro, satırların arasındaki insanları diriltir. Tiyatro ümitsizliğin reddidir; çünkü oyun daima başlar. Başlayalım öyleyse; hayatın gözden geçirilmiş yeni yorumlarına her zaman ihtiyacımız vardır. Hayatı daha iyi anlamak, yorumlamak; topluluk karşısında rahatça konuşabilmek; söylenmeyenleri, görülmeyenleri sezmek; yepyeni ve özgün projelerle farklı tatlar almak için Türkçe Tiyatro Kulübünde buluşalım.

Çevre Koruma Kulübü

Kulübümüz, öğrencilerin çevre problemlerine karşı farkındalığı arttırmak, bilinçlendirmek ve bu problemlere karşı çözümler üretmeyi hedeflemektedir. Doğayı koruma amaçlı projeler üreterek, bilinçlendirme, yaygınlaştırma çalışmaları yapılacaktır. Topluma değer katacak gençlerle birlikte geleceğimiz için çevreci yaklaşımları birlikte oluşturmayı amaçlamaktayız.

Kütüphane Kulübü

Kulüp olarak amacımız öğrencilerimizin kitaplarla bir araya gelebildiği, kitap okumanın tadına varabilecekleri bir ortam olan kütüphanelerin önemini anlatabilmektir. Bu yönde bilinç kazanan kulüp öğrencilerimiz okumanın önemini akranlarına da ulaştırmak ve kitaba en kolay ulaşabilecekleri kütüphaneleri tanıtmak çalışmaları yapacaklardır. Okulumuzda nitelikli okurlar topluluğu oluşturmak için kütüphanemizin düzeni ve geliştirilmesi için de faaliyette bulunuyoruz.

Bilişim ve İnternet Kulübü

Bilişim ve İnternet Kulübü, bu alana ilgi duyup çalışmalara aktif bir şekilde katılım sağlayabilen, meraklı, bireysel ve grup sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerin bir araya gelmiş olduğu sosyal bir kulüptür. Kulübümüz; ezber yapan, sorgulayamayan, eleştiremeyen nesiller yerine 21.yüzyıl becerileri ile donatılmış yeni bireylerin yetiştirilmesi için erken yaşta kodlama eğitimi ile bu becerileri aşılamayı planlanmaktadır.